Výber zdravej výživy pre mačky

Výber zdravej výživy pre mačky

17.marec 2022

Úloha výživy je poskytovať živiny nevyhnutné pre zdravý rast mačaťa. Starostlivo vyberané a odmerané živiny prispievajú k optimálnemu tráveniu a zdraviu.

Hygiena mačiatka

Hygiena mačiatka

1.február 2022

Vo veku 2 mesiace má mačiatko zvyčajne 26 mliečnych zubov. Keď začne rásť trvalý chrup, od 4. mesiaca, môžete nachádzať vypadnuté mliečne zuby, ale väčšinou ich mačiatko prehltne, čo je úplne normálne. Približne v 6. mesiaci má mača kompletný trvalý chrup, celkom 30 zubov.

Desať top tipov ako prevziať mačku k veterinárovi

Desať top tipov ako prevziať mačku k veterinárovi

3.január 2022

Býva pravidlom, že sa počas prvých 6 týždňov o mačiatká stará výhradne stará mačka. Mačiatká dostávajú protilátky v materskom mlieku a sú tak chránené pred infekciami. Ak však mačiatko ochorie, je nutné bezodkladne navštíviť veterinára, pretože mu môžu rýchlo zlyhať životné funkcie.

Obohatenie života mačaťa o lepšiu pohodu

Obohatenie života mačaťa o lepšiu pohodu

20.december 2021

Aj keď je vaše mačiatko rýchlo mení fázy oddychu a aktivity, väčšinou času strávi spánkom: v priemere 13 až 16 hodín denne. Fáza s najvyššou aktivitou sa objavuje ráno pri svitaní, kedy jeho hlavným cieľom býva hra, starostlivosť o srsť, jedenie a prijímanie pozornosti.

Ako mačiatko komunikuje?

Ako mačiatko komunikuje?

7.december 2021

Aj keď sú mačky nezávislé, potrebujú dostatok pozornosti a lásky, nemali by ostávať samé dlhšiu dobu, nakoľko ich čas osamote pripravuje o pozornosť a podnety, ktoré potrebujú. Musíte si každý deň vyhradiť čas, ktorý strávite so svojím mačiatkom, aj cez víkendy. Porozumenie komunikácie mačiek a sociálneho správania, ktoré ju podmieňuje, vám poskytne dobrý základ pre plnohodnotný vzťah s vaším mačiatkom. Mačiatka komunikujú hmatom, čuchom, vizuálne (telom a tvárou) a hlasom.

späť
ďalej
Strana 1 / 6
1 2 3 4
Obľúbené značky
Dnes je 12.august 2022, meniny má Darina, zajtra Ľubomír
+421 948 24 00 24